Descriere
Cantar pentru marfuri paletizate Si10 PL-F 600kg
รmbunฤtฤศeศte eficienศa operaศiunilor tale cu Cantarul pentru marfuri paletizate ELICOM Si10 PL-F. Acest model compact ศi mobil este perfect pentru cรขntฤrirea rapidฤ ศi precisฤ a sarcinilor de pรขnฤ la 3000 kg, fiind ideal pentru utilizarea รฎn depozite, centre logistice ศi comerศ en-gros. Certificat CE-M conform standardelor OIML R-76 ศi EN 45501, acest cรขntar poate fi utilizat legal รฎn scopuri comerciale, asigurรขndu-ศi astfel conformitatea cu reglementฤrile internaศionale.
Caracteristici principale
- Certificare CE-M – Asigurฤ conformitatea cu standardele internaศionale, garantรขnd utilizarea รฎn scopuri comerciale.
- Capacitate maximฤ de cรขntฤrire – Permite cรขntฤrirea rapidฤ ศi precisฤ a mฤrfurilor paletizate de pรขnฤ la 3000 kg.
- Design compact ศi mobil – Dotat cu roศi ศi maner, poate fi transportat cu uศurinศฤ oriunde este necesar.
- Platformฤ รฎn formฤ de โUโ – Faciliteazฤ aศezarea paletului pe cรขntar, utilizรขnd un carucior pentru paleti sau un moto/electro-stivuitor.
- Structurฤ din oศel sudat – Asigurฤ durabilitate ศi rezistenศฤ รฎn utilizare.
- Patru celule de sarcinฤ certificate OIML – Clasa de precizie III, pentru mฤsurฤtori exacte.
Beneficii pentru utilizator
- Cรขntฤrire rapidฤ – Permite cรขntฤrirea eficientฤ a mฤrfurilor paletizate, economisind timp preศios.
- Diminuarea riscurilor de accidentare – Datoritฤ lipsei rampelor, utilizarea cรขntarului este mult mai sigurฤ.
- Mobilitate crescutฤ – Cantarul poate fi utilizat oriunde este necesar, datoritฤ designului sฤu compact ศi a roศilor.
- Flexibilitate รฎn utilizare – Ideal pentru depozite, centre logistice, centre de colectare ศi comerศ en-gros.
Specificaศii tehnice
| Caracteristicฤ | Specificaศie |
|---|---|
| Tip palet | EUR 1 ศi EUR 2 |
| Capacitate maximฤ | 600 kg – 3000 kg |
| Dimensiuni platformฤ | 1224x1000x87 mm |
| Structurฤ | Oศel sudat |
| Finisare | Acoperire cu pulbere รฎn cรขmp electrostatic |
| Clasa de precizie | III |
| Celule de sarcinฤ | 4 celule de tip EP-4A certificate OIML |
| Cutie de cablare | ABS |
| Indicator | Inteligent Si10 |
| Interfaศฤ | RS232 |
| Verificare metrologicฤ | Din fabricฤ |
Aplicaศii recomandate
Cantarul pentru marfuri paletizate ELICOM Si10 PL-F este ideal pentru utilizarea รฎn depozite, centre logistice, centre de colectare ศi comerศ en-gros, unde este necesarฤ cรขntฤrirea rapidฤ ศi precisฤ a mฤrfurilor paletizate.
Conศinut pachet
- 1 bucatฤ Cantar pentru marfuri paletizate ELICOM Si10 PL-F
- Documentaศie tehnicฤ
Notฤ: Produsul este certificat CE-M conform standardelor OIML R-76 ศi EN 45501 ศi poate fi utilizat legal รฎn scopuri comerciale.
รntrebฤri Frecvente
โ Ce capacitate maximฤ are cantarului ELICOM Si10 PL-F?
Capacitatea maximฤ de cรขntฤrire este de pรขnฤ la 3000 kg.
โ Este acest cantar certificat pentru utilizare comercialฤ?
Da, produsul este certificat CE-M conform standardelor OIML R-76 ศi EN 45501.
โ Ce tipuri de paleti poate cรขntฤri acest model?
Cantarul este compatibil cu paletii de tip EUR 1 ศi EUR 2.
โ Care sunt dimensiunile platformei cรขntarului?
Dimensiunile platformei sunt 1224x1000x87 mm.
โ Cantarul este mobil?
Da, cรขntarul este dotat cu roศi ศi maner, ceea ce รฎi conferฤ o mobilitate sporitฤ.











Recenzii
Nu existฤ recenzii pรขnฤ acum.