Descriere
Cantar pentru marfuri paletizate Si10 PL-F 1500kg
Optimizeazฤ procesul de cรขntฤrire cu Cantarul pentru mฤrfuri paletizate Si10 PL-F 1500kg de la ELICOM, o soluศie compactฤ ศi mobilฤ, perfectฤ pentru gestionarea eficientฤ a mฤrfurilor paletizate. Acest cantar este special conceput pentru a facilita cรขntฤrirea paletilor de tip EUR1 ศi EUR2, avรขnd o capacitate maximฤ de 3000 kg. Certificat CE-M conform standardelor OIML R-76 ศi EN 45501, acest produs poate fi utilizat legal รฎn scopuri comerciale, garantรขndu-ศi conformitatea cu reglementฤrile รฎn vigoare.
Caracteristici principale
- Mobilitate excelentฤ – Dotat cu roศi ศi maner, acest cantar poate fi transportat cu uศurinศฤ รฎn orice locaศie, oferindu-ศi flexibilitate maximฤ รฎn utilizare.
- Precizie ridicatฤ – Echipat cu patru celule de sarcinฤ certificate OIML รฎn clasa de precizie III, acest cantar asigurฤ cรขntฤriri precise ศi de รฎncredere.
- Design ergonomic – Platforma รฎn formฤ de โUโ permite aศezarea facilฤ a paletului, facilitรขnd utilizarea cu un cฤrucior pentru paleti sau un moto/electro-stivuitor.
- Construcศie robustฤ – Fabricat din oศel sudat ศi finisat prin acoperire cu pulbere รฎn cรขmp electrostatic, acest cantar este rezistent ศi durabil.
- Personalizare modularฤ – Posibilitatea de a adฤuga diverse opศiuni, precum blocuri de automatizare, interfeศe Ethernet ศi memorie suplimentarฤ, pentru a se adapta nevoilor tale specifice.
Beneficii pentru utilizator
- Cรขntฤrirea rapidฤ ศi uศoarฤ – Reduce timpul de procesare a mฤrfurilor paletizate, รฎmbunฤtฤศind eficienศa operaศiunilor tale.
- Siguranศฤ crescutฤ – Eliminฤ riscurile de accidentare, datoritฤ designului care nu necesitฤ rampe.
- Utilizare versatilฤ – Ideal pentru depozite, centre logistice, centre de colectare, comerศ en-gros ศi industrie.
Specificaศii tehnice
| Caracteristicฤ | Specificaศie |
|---|---|
| Tip palet | EUR1 (800x1200mm), EUR2 (1000x1200mm) |
| Sarcina maximฤ | 1500 kg |
| Dimensiuni platformฤ | 1224x1000x87 mm |
| Structurฤ | Oศel sudat |
| Finisare | Acoperire cu pulbere รฎn cรขmp electrostatic |
| Clasa de precizie | III |
| Celule de sarcinฤ | 4 celule de tip EP-4A certificate OIML |
| Interfaศฤ | RS232 |
| Verificare metrologicฤ | Din fabricฤ |
Aplicaศii recomandate
Cantarul pentru mฤrfuri paletizate Si10 PL-F 1500kg este ideal pentru utilizarea รฎn depozite, centre logistice, centre de colectare, comerศ en-gros ศi รฎn diverse aplicaศii industriale, unde este necesarฤ cรขntฤrirea rapidฤ ศi precisฤ a mฤrfurilor.
Conศinut pachet
- 1 bucatฤ cantar pentru mฤrfuri paletizate Si10 PL-F 1500kg
- Documentaศie tehnicฤ
Notฤ: Produsul este certificat CE-M conform standardelor OIML R-76 ศi EN 45501, asigurรขndu-ศi astfel conformitatea cu reglementฤrile legale.
รntrebฤri Frecvente
โ Ce capacitate maximฤ are acest cantar?
Cantarul pentru mฤrfuri paletizate Si10 PL-F 1500kg are o capacitate maximฤ de 1500 kg.
โ Este certificat pentru utilizare comercialฤ?
Da, produsul este certificat CE-M conform standardelor OIML R-76 ศi EN 45501.
โ Ce tipuri de paleti poate cรขntฤri?
Acest cantar este potrivit pentru paleti de tip EUR1 ศi EUR2.
โ Cum se transportฤ acest cantar?
Cantarul este dotat cu roศi ศi maner, ceea ce faciliteazฤ transportul sฤu รฎn diverse locaศii.
โ Ce interfaศฤ are pentru conectare?
Cantarul dispune de o interfaศฤ RS232 pentru conectarea la diverse periferice.










Recenzii
Nu existฤ recenzii pรขnฤ acum.