Descriere
Cantar pentru marfuri paletizate Si10 PL 600kg
รmbunฤtฤศiศi gestionarea mฤrfurilor paletizate cu cรขntarul ELICOM Si10 PL, un instrument esenศial pentru eficienศa operaศiunilor รฎn depozite ศi centre logistice. Cu o capacitate impresionantฤ de pรขnฤ la 600 kg, acest cรขntar compact ศi mobil oferฤ o soluศie fiabilฤ pentru cรขntฤrirea rapidฤ ศi precisฤ a mฤrfurilor. Certificarea CE-M conform standardelor OIML R-76 ศi EN 45501 garanteazฤ utilizarea sa legalฤ รฎn scopuri comerciale, asigurรขnd รฎncredere ศi precizie รฎn fiecare utilizare.
Caracteristici principale
- Utilizare uศoarฤ – Designul ergonomic ศi platforma รฎn formฤ de โUโ faciliteazฤ aศezarea paletului, reducรขnd timpul de cรขntฤrire ศi รฎmbunฤtฤศind eficienศa operaศiunilor.
- Mobilitate crescutฤ – Dotat cu roศi ศi maner, cรขntarul poate fi transportat cu uศurinศฤ รฎn diverse locaศii de lucru, adaptรขndu-se nevoilor dumneavoastrฤ.
- Robust ศi durabil – Structura din oศel sudat ศi finisajul prin acoperire cu pulbere รฎn cรขmp electrostatic asigurฤ rezistenศฤ ศi durabilitate รฎn condiศii de utilizare intensฤ.
- Precizie de รฎncredere – Echipat cu patru celule de sarcinฤ certificate OIML รฎn clasa de precizie III, cรขntarul oferฤ mฤsurฤtori exacte pentru toate aplicaศiile comerciale.
Beneficii pentru utilizator
- Eliminฤ riscul de accidentare – Designul compact ศi mobil contribuie la un mediu de lucru mai sigur, reducรขnd riscurile de accidentare รฎn timpul manipulฤrii mฤrfurilor.
- Flexibilitate รฎn utilizare – Ideal pentru depozite, centre logistice, centre de colectare ศi comerศ en-gros, acest cรขntar se adapteazฤ perfect diverselor aplicaศii industriale.
Specificaศii tehnice
| Caracteristicฤ | Specificaศie |
|---|---|
| Tip cรขntar | Paleti euro (tip EUR1: 800*1200mm) |
| Capacitate maximฤ | 600 kg |
| Structurฤ | Oศel sudat |
| Finisare | Acoperire cu pulbere รฎn cรขmp electrostatic |
| Clasa de precizie | III |
| Celule de sarcinฤ | 4 celule de tip EP-4A certificate OIML |
| Indicator | Inteligent Si10 |
| Interfaศฤ | RS232 |
| Verificare metrologicฤ | Din fabricฤ |
Aplicaศii recomandate
Cรขntarul ELICOM Si10 PL este ideal pentru utilizarea รฎn depozite, centre logistice, centre de colectare, comerศ en-gros ศi industrie, unde este necesarฤ cรขntฤrirea rapidฤ ศi precisฤ a mฤrfurilor paletizate.
Conศinut pachet
- 1 cรขntar pentru mฤrfuri paletizate ELICOM Si10 PL
- Documentaศie tehnicฤ
Notฤ: Produsul este certificat CE-M conform standardelor OIML R-76 ศi EN 45501, putรขnd fi utilizat legal รฎn scopuri comerciale.
รntrebฤri Frecvente
โ Ce capacitate maximฤ are cรขntarul?
Cรขntarul ELICOM Si10 PL are o capacitate maximฤ de 600 kg.
โ Este cรขntarul certificat pentru utilizare comercialฤ?
Da, cรขntarul este certificat CE-M conform standardelor OIML R-76 ศi EN 45501.
โ Ce tip de paleti poate cรขntฤri?
Cรขntarul este destinat pentru paleti de tip euro (EUR1: 800*1200mm).
โ Ce interfaศฤ are cรขntarul?
Cรขntarul dispune de interfaศฤ RS232 pentru conectarea la diverse periferice.
โ Unde se poate utiliza cรขntarul?
Cรขntarul este ideal pentru depozite, centre logistice, centre de colectare ศi comerศ en-gros.











Recenzii
Nu existฤ recenzii pรขnฤ acum.