Descriere
Cantar pliabil de perete INOX W-SS Si10S 300kg
Cรขntarul pliabil de perete INOX W-SS Si10S 300kg este conceput pentru spaศii รฎn care eficienศa, igiena ศi rezistenศa conteazฤ cu adevฤrat. Datoritฤ platanului rabatabil, acest cรขntar ajutฤ la economisirea spaศiului de lucru ศi se integreazฤ perfect รฎn unitฤศi de prelucrare ศi ambalare, abatoare, mฤcelฤrii sau รฎn comerศul cu produse alimentare.
Realizat integral din inox SUS304 ศi certificat IP68, produsul este potrivit pentru utilizare รฎn industria alimentarฤ ศi pentru medii dificile, unde igienizarea rapidฤ ศi utilizarea fiabilฤ sunt esenศiale. รn plus, certificarea CE ศi conformitatea cu standardele OIML R-76 / EN 45501 oferฤ รฎncredere รฎn utilizarea sa profesionalฤ.
Caracteristici principale
- Platan rabatabil – contribuie la o economie serioasฤ de spaศiu ศi la o organizare mai eficientฤ a zonei de lucru.
- Certificare IP68 – permite igienizarea uศoarฤ, inclusiv cu jet, fiind ideal pentru utilizare รฎn industria alimentarฤ.
- Construcศie integralฤ din inox SUS304 – oferฤ rezistenศฤ ศi durabilitate รฎn utilizare profesionalฤ.
- Structurฤ robustฤ din inox sudat – susศine utilizarea รฎn medii solicitante.
- Celulฤ de sarcinฤ din inox, รฎntr-un singur punct – componentฤ certificatฤ OIML, pentru utilizare metrologicฤ profesionalฤ.
- Bloc indicator inteligent Si10S – include funcศii utile ศi o utilizare confortabilฤ รฎn activitatea zilnicฤ.
- Montare pe perete – sistem robust, uศor de instalat ศi potrivit pentru spaศii unde fiecare centimetru conteazฤ.
- Opศiuni ศi accesorii disponibile – pentru adaptarea cรขntarului la nevoile specifice ale activitฤศii.
Beneficii pentru utilizator
- Economie de spaศiu – platanul rabatabil ajutฤ la eliberarea zonei de lucru atunci cรขnd cรขntarul nu este folosit.
- Igienฤ simplificatฤ – suprafeศele din inox ศi clasa IP68 faciliteazฤ curฤศarea rapidฤ ศi sigurฤ.
- Utilizare versatilฤ – potrivit pentru prelucrare, ambalare, abatoare, mฤcelฤrii ศi comerศ alimentar.
- Funcศii avansate – semaforizare, semnalizare acusticฤ, numฤrare sau tipฤrire de etichete cu imprimantฤ externฤ.
- Montaj practic – sistemul de montare pe perete este robust ศi contribuie la instalarea facilฤ.
- Fiabilitate profesionalฤ – certificฤrile CE ศi OIML R-76 / EN 45501 susศin utilizarea รฎn aplicaศii conforme.
Specificaศii tehnice
| Caracteristicฤ | Specificaศie |
|---|---|
| Tip produs | Cantar inox rabatabil de perete |
| Certificare protecศie | IP68 |
| Utilizare | Industria alimentara |
| Certificare | CE |
| Standarde | OIML R-76 / EN 45501 |
| Clasa de precizie | Clasa III |
| Material | Inox SUS304 |
| Structurฤ | Structura foarte robusta din inox sudat |
| Celulฤ de sarcinฤ | Intr-un singur punct din inox IP68, certificata OIML |
| Omologare de tip EU | 10,000e, 0.3 ยตV/d |
| Bloc indicator standard | Si10S |
| Carcasฤ indicator | Inox |
| Clasa de protectie indicator | IP65 |
| Iluminare | Iluminare de fundal multicolora si multifunctionala programabila |
| Tastaturฤ | Tactila, cu 6 taste capacitive |
| Montare indicator | Pe coloana, pe perete, pe birou; dispune de orientare reglabila |
| Alimentare | Sursa de 100-240 V c.a. cu reglare automata |
| Interfaศฤ | 2 x RS232 |
| Acumulator | Li-ion (optional) |
| Sistem de montare | Sistem de montare pe perete robust |
| Verificare | Verificare metrologica din fabrica |
| Compatibilitate | Compatibil cu toate modelele curente de blocuri indicatoare si imprimante termice |
| Modele de serie | Si10S W-SS 150, Si10S WC-SS 150, Si10S W-SS 300, Si10S WC-SS 300 |
| Model din serie | Si10S W-SS 300 |
| Sarcina | 300 kg |
| e | 100g |
| Platan | 500ร500 |
Aplicaศii recomandate
Acest cรขntar este recomandat pentru unitฤศi de prelucrare ศi ambalare, abatoare, mฤcelฤrii, comerศ cu produse alimentare ศi alte medii dificile รฎn care este necesarฤ o soluศie rezistentฤ, igienicฤ ศi eficientฤ din punct de vedere al spaศiului.
Conศinut pachet
- Cรขntar pliabil de perete INOX W-SS Si10S 300kg
- Bloc indicator inteligent Si10S
- Sistem de montare pe perete robust
Notฤ: Produsul este disponibil รฎn douฤ modele distincte, cu sau fฤrฤ cรขrlig, ศi รฎn douฤ capacitฤศi. Opศiunile ศi accesoriile se aleg separat, รฎn funcศie de configuraศie.
รntrebฤri Frecvente
โ Este acest cรขntar potrivit pentru industria alimentarฤ?
Da, cรขntarul este certificat IP68 ศi este conceput pentru utilizare รฎn industria alimentarฤ, inclusiv รฎn medii care necesitฤ igienizare frecventฤ.
โ Ce avantaje oferฤ platanul rabatabil?
Platanul rabatabil ajutฤ la economisirea spaศiului ศi face cรขntarul mai practic รฎn zonele de lucru unde organizarea este importantฤ.
โ Ce interfeศe are blocul indicator Si10S?
Blocul indicator inteligent Si10S are 2 x RS232.
โ Poate fi montat pe perete?
Da, cรขntarul are un sistem de montare pe perete robust ศi este conceput pentru instalare facilฤ.
โ Ce capacitate are modelul Si10S W-SS 300?
Modelul Si10S W-SS 300 are capacitatea de 300 kg ศi valoarea e de 100g.










RAMONA54 –
Livrare rapida, ambalaj solid. Cantar usor de folosit. Design practic, curatat rapid. Foarte util in depozit, recomand.